archive2019

АТП

НАДАЛОВОТО ПРОМАШУВАЊЕ ВО ФИНАЛЕТО КОЕ ГО ‘ЗАПАЛИ’ ИНТЕРНЕТОТ: Ѓоковиќ испрати СНАЖЕН форхенд, а Рафа го ЗАБОРАВИ топчето / ВИДЕО /

НАДАЛОВОТО ПРОМАШУВАЊЕ ВО ФИНАЛЕТО КОЕ ГО 'ЗАПАЛИ' ИНТЕРНЕТОТ: Ѓоковиќ испрати СНАЖЕН форхенд, а Рафа го ЗАБОРАВИ топчето / ВИДЕО /
АТП

Федерер: “Оваа година условите на АО беа поспори од претходно”; Најави и дека ќе игра и на земја.

Швајцарецот Роџер Федерер истакна после поразот во осмина финалето на АО дека условите во Мелбурн оваа година биле малку поспори отколку претходната, кога го освои трофејот.
1 2
Page 1 of 2