archiveНовак Ѓоковиќ

АТП

НАДАЛОВОТО ПРОМАШУВАЊЕ ВО ФИНАЛЕТО КОЕ ГО ‘ЗАПАЛИ’ ИНТЕРНЕТОТ: Ѓоковиќ испрати СНАЖЕН форхенд, а Рафа го ЗАБОРАВИ топчето / ВИДЕО /

НАДАЛОВОТО ПРОМАШУВАЊЕ ВО ФИНАЛЕТО КОЕ ГО 'ЗАПАЛИ' ИНТЕРНЕТОТ: Ѓоковиќ испрати СНАЖЕН форхенд, а Рафа го ЗАБОРАВИ топчето / ВИДЕО /
АТП

Пресметка на векот!

Новак Ѓоковиќ и Рафаел Надал се првиот и вториот тенисер на светот кои ќе играат во финалето на Австралискиот опен во Мелбурн во Недела.
АТП

“САМО НЕКА ГЛЕДА ЈУТЈУБ!” Ѓоковиќ за следниот ривал: баш убаво што си ја направил домашната задача

Најдобриот тенисер во светот моментално Новак Ѓоковиќ во третиот круг на Австралискиот опен го очекува двобој со перспективниот 19-годишен Денис Шаповалов. Овој Канаѓанин откри необичен начин да се подготви за натпреварот, и набрзо потоа Српскиот ас исто така се огласи по истиот повод.
1 2
Page 1 of 2