archiveАвстралија Опен

АТП

Федерер: “Оваа година условите на АО беа поспори од претходно”; Најави и дека ќе игра и на земја.

Швајцарецот Роџер Федерер истакна после поразот во осмина финалето на АО дека условите во Мелбурн оваа година биле малку поспори отколку претходната, кога го освои трофејот.
АТП

“САМО НЕКА ГЛЕДА ЈУТЈУБ!” Ѓоковиќ за следниот ривал: баш убаво што си ја направил домашната задача

Најдобриот тенисер во светот моментално Новак Ѓоковиќ во третиот круг на Австралискиот опен го очекува двобој со перспективниот 19-годишен Денис Шаповалов. Овој Канаѓанин откри необичен начин да се подготви за натпреварот, и набрзо потоа Српскиот ас исто така се огласи по истиот повод.
1 2 3
Page 2 of 3