archiveАвстралија Опен

АТП

НАДАЛОВОТО ПРОМАШУВАЊЕ ВО ФИНАЛЕТО КОЕ ГО ‘ЗАПАЛИ’ ИНТЕРНЕТОТ: Ѓоковиќ испрати СНАЖЕН форхенд, а Рафа го ЗАБОРАВИ топчето / ВИДЕО /

НАДАЛОВОТО ПРОМАШУВАЊЕ ВО ФИНАЛЕТО КОЕ ГО 'ЗАПАЛИ' ИНТЕРНЕТОТ: Ѓоковиќ испрати СНАЖЕН форхенд, а Рафа го ЗАБОРАВИ топчето / ВИДЕО /
АТП

Пресметка на векот!

Новак Ѓоковиќ и Рафаел Надал се првиот и вториот тенисер на светот кои ќе играат во финалето на Австралискиот опен во Мелбурн во Недела.
1 2 3
Page 1 of 3