АТП

АТП

Русинот “го боцна” Ѓоковиќ: “Не си добар како што беше порано!”

После победата над Шаповалов од 3:1 во сетови, во натпреварот за четврт-финалето, Новак Ѓоковиќ ќе се појави на мегдан со Рускиот тенисер Данило Медведев
АТП

“САМО НЕКА ГЛЕДА ЈУТЈУБ!” Ѓоковиќ за следниот ривал: баш убаво што си ја направил домашната задача

Најдобриот тенисер во светот моментално Новак Ѓоковиќ во третиот круг на Австралискиот опен го очекува двобој со перспективниот 19-годишен Денис Шаповалов. Овој Канаѓанин откри необичен начин да се подготви за натпреварот, и набрзо потоа Српскиот ас исто така се огласи по истиот повод.
1 2 3
Page 2 of 3