АТП

Ѓоковиќ пред финалето на АО сними видео за кое зборува целиот свет!! (видео)

179прегледи

Новак Ѓоковиќ, во Недела, 27 јануари, во 9.15 часот на утро по централно европско време во финалето на Австралија опен, ќе се сретне со неговиот ривал, Рафаел Надал.

Српскиот и шпанскиот Ас ќе ги одмерат силите пот 53-ти пат, а Новак води со 27:25 во меѓусебните дуели.
Моментално најдобриот светски тенисер славеше во епското финале на Австралија опен пред седум години, што траеше 5 часа и 53 минути.

Ѓоковиќ, по којпат успеа да се пошегува на сметка на својот тренер Маријан Вајда, кој тргна да скокне во водата, но на патот се сплетка …. Новак го сними тој момент и го постави на Твитер:

1 Коментар

Leave a Response