АТП

Ѓоковиќ и Надал се “одлепуваат” од останатите на АТП ранг листата

180прегледи

Од утре светскиот рекет бр.1 Новак Ѓоковиќ ќе го зголеми бодовното салдо на АТП ранг листата и ќе има 10,955 бодови со што се зголемува разликата во однос на второпласираниот Рафаел Надал кој ќе има 8,320.

Најмногу од овој турнир изгубија Роџер Федерер и Марин Чилиќ кои беа лански финалисти и од утре ќе бидат на 6-то за Федерер односно 10-то место за Чилиќ.

Leave a Response