АТПВТА

СЕКСИ ВОДИТЕЛКАТА БАРБАРА: Ѓоковиќ го обожава, за разлика од нејзиниот колега ВИЛАНДЕР (ФОТО)

138прегледи

Барбара Шет е шармантна водителка на EuroSport која моментално се наоѓа во Мелбурн, каде што раководи со студиото посветено на Австралискиот опен и најчесто со Матс Виландер дава стручни коментари..

Виландер честопати не е многу пријателски настроен на коментарите за Новак Ѓоковиќ, додека убавата австријанка Барбара никогаш немала таков испад.

Некогаш оваа австриска девојка беше седма тенисерка во светот, што всушност беше и нејзиниот најдобар пласман во својата кариера.

Таа има освоено три ВТА титули поединечно и 10 во двојки, каде што во конкуренција на двојки беше исто така во топ 10.

Кога станува збор за Гран-слем турнири, нејзиниот најголем успех беше четврт-финалето на УС Опен, додека на другите стигнувала до четвртиот круг.

https://www.instagram.com/babsschett/?utm_source=ig_embed

Leave a Response