АТП

НАДАЛОВОТО ПРОМАШУВАЊЕ ВО ФИНАЛЕТО КОЕ ГО ‘ЗАПАЛИ’ ИНТЕРНЕТОТ: Ѓоковиќ испрати СНАЖЕН форхенд, а Рафа го ЗАБОРАВИ топчето / ВИДЕО /

325прегледи

Имено, во борбата за поен, вториот светски тенисер беше токму онаму каде што требаше да биде, добро позициониран да игра за напад, но – целосно ја промаши топката.

Leave a Response