АТП

Крајиновиќ во трето коло, против Ќориќ за втора недела на АО!

52прегледи

Во второто коло Филип го победи Јевгениј Донски од Русија, со 3:0 во сетови.

Во меч кој траеше 2 часа и 50 минути, Крајиновиќ славеше со 6:4, 7:6(10:8), 7:6(7:2).

Нареден противник  ќе му биде хрватот Борна Ќориќ, моментално 12 играч во светот, кој го победи Мартон Фучович со 3:0 во сетови.

Leave a Response