ВТА

“КОНЕЧНО УСПЕАВМЕ” Наоми Осака е новиот светски број еден!

113прегледи

Наоми Осака (21), млада јапонска тенисерка, продолжи да остварува нестварни игри во последните неколку месеци, при што успеа да освои две Гранд слем трофеи.

Последниот во низата големи трофеи се зголеми оваа Сабота, кога во австралиското финале, после драмата со многу пресврти, ја победи Петра Квитова со 7: 6, 5: 7, 6: 4.

Leave a Response