АТПВТА

Ден 4: Австралија опен 2019

91прегледи

Во четвртиот ден на Австралија опен главно победи на фаворитите.
Во трето коло продолжуваат Ѓоковиќ, Зверев, Ќориќ, Халеп, Вилијамс…
Поголемо изненадување беше поразот на Тим од младиот австралијанец Попирин.

Еве дел од денешните резултати:

Карловиќ – Нишикори 2:3

Вавринка – Раониќ 1:3

Ќориќ – Фучович 3:0

Фонини – Маер 3:0

Харисон – Медведев 0:3

Попирин – Тим 2:0 (ret.)

Зверев – Шарди 3:2

Ѓоковиќ – Цонга 3:0

Осака – Зидансек 2:0

Корнет – Вилијамс В. 1:2

Бушард – Вилијамс С. 0:2

Халеп – Кенин 2:1

 

 

Leave a Response