АТП

(ВИДЕО) Дали го имаме веќе најдобриот поен на годинешниот AO?

50прегледи

Трет ден во квалификациите за Австралија Опен, а веќе можеме да се прашуваме дали првиот гренд-слем во сезоната веќе го доби својот најдобар поен!

Во мешот помеѓу Ден Еванс и Јури Родјонов, виден е поен за кој ќе сигурно ќе се зборува со денови.

Тие двајца на теренот поминаа 2 часа и 16 минури, а британецот во последната рунда квалификации се пласира со победа 2:1 во сетови – 6:4, 3:6, 7:5.

Во борба за главниот жреб ќе се сретне со италијанецот Паоло Лоренци, а ако помине, еден од можните ривали на стартот на Австралија Опен му е и српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ.

Leave a Response