ВТА

Битка за Мелбурн и врвот на ВТА

150прегледи

Утре во 09:30 по средно европско време, почнува борбата за титулата на овогодишниот Австралија опен во женскиот сингл.

За влез во историјата на белиот спорт, за зголемување на банкарската сметка за дури 2,6 милиони евра (два пати помалку ќе добие поразениот), но исто така и за прво место на WTA табелата ќе се борат Наоми Осака и Петра Квитова.

1 Коментар

Leave a Response