Најнови вести

ВТА

“КОНЕЧНО УСПЕАВМЕ” Наоми Осака е новиот светски број еден!

Наоми Осака (21), млада јапонска тенисерка, продолжи да остварува нестварни игри во последните неколку месеци, при што успеа да освои две Гранд слем трофеи.
АТП

Пресметка на векот!

Новак Ѓоковиќ и Рафаел Надал се првиот и вториот тенисер на светот кои ќе играат во финалето на Австралискиот опен во Мелбурн во Недела.